Amazon’dan Uçan Güvenlik Kamerası

Amazon, iç mekanlar için özel olarak geliştirilen bir güvenlik kamerasını satışa sundu. Son teknolojik özellikleri barındıran yeni otonom kamera, pek çok avantajı da beraberinde getiriyor.

9
Amazon’dan Uçan Güvenlik Kamerası

Drone tarzı bir kamera olan Ring Always Home Cam, ev sahipleri dışarı olduğunda da iç mekanda uçabiliyor. Evdeki bir dizi sensöre bağlanan güvenlik kamerası, sensörlerden biri şüpheli bir hareket algıladığında, önceden belirlenmiş alanlara doğru otomatik olarak uçuyor. Sensörler tarafından uyarının algılanmasıyla birlikte, ev sahibine de uygulama üzerinden bildirim gönderiliyor.

Cihaz kullanılmadığında kübik bir yuvada sabit şekilde kalıyor. Etkinleştirildikten sonra, yuvadan yükseliyor ve önceden ayarlanmış yolunda hareket etmeye başlıyor. Cihaz özellikle bir evde birden çok kamera kullanımının önüne geçiyor.

Ring Always Home Cam (Amazon), manuel olarak kontrol edilemiyor ve sadece kullanıcının programladığı yerde uçabiliyor. Gizlilik ve güvenlik konusunda faydalar sunan kamera, aynı zamanda esneklik de vadediyor.

Kaynak: Dezeen