Aşk Her Şeyi Yener: Burger King ve McDonald’s aşkı

Burger King, en büyük rakibi McDonald’s’ın maskotu Ronald McDonald’ı öperek Helsinki Onur Haftası’nı kutladı. Reklam kampanyasının ana sloganı “Aşk her şeyi yener” oldu.

71
Burger King TBWA Finlandiya onur haftası aşk her şeyi yener reklamı

Öpüşerek ortak bir kalp oluşturan iki burger ikonunu gösteren reklam kampanyası, markanın Helsinki Onur Haftası’nın resmi ortağı olan Burger King Finlandıya tarafından başlatıldı. Pandemi sebebiyle ertelenen Onur Haftası 7 Eylül’de başladı ve 13 Eylül’e kadar sürecek.

TBWA Finlandiya ve Virta Helsinki’nin imzalarını taşıyan çalışmanın ilanları yalnızca Burger King restoranlarında değil aynı zamanda sosyal medya hesaplarında, açıkhava ve basında da yer aldı. İlanlarda iki markanın maskotları tutkuyla öpüşürken resmedilmiş.

Burger King Finlandiya marka müdürü Kaisa Kasila’nın Adweek’e yaptığı açıklamada projenin çıkış noktasını, “Burger King her zaman eşitlik, sevgi ve herkesin olduğu gibi olma hakkını savunmuştur. Öyle görünmeyebileceği tek örnek, rakibimizle tatlı atıştığımız zamanlardır. Ancak açık olmak istiyoruz ki bunların tamamı onlara duyduğumuz saygıdan besleniyor. Ayrıca, McDonald’s‘ın da savunduğumuz tüm değerlerin yanında durduğuna eminiz.” şeklinde açıklıyor.

ask-her-seyi-yener-reklam-kampanyasi

KÜNYE