Ford Puma ve Escape Modellerine Reklamsız Reklam

Ford, iki yeni modeli Puma ve Escape için bir reklam kampanyası başlattı. Araçların olağanüstü özelliklerine rağmen, reklam filmi bir o kadar sade ve doğal. Abartıya ihtiyaç duyulmayan araçlar, yüksek verimlilik ve teknolojik özellikler vadediyor.

12
ford reklamsız reklam

Hem Escape hem de Puma saf çizgileri, üst düzey teknolojileri ve uyarlanabilir iç mekanlarıyla kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlandı. Öyle ki, konu onları tanıtmaya geldiğinde, süslü çekimlere, mercek parlamalarına veya dramatik sahneye ihtiyaçları yok. İlgi çekici bir film müziğine ya da herhangi bir post prodüksiyona da ihtiyaçları bulunmuyor. Ve hatta insanların onları sürerek daha cazip hale getirilmelerine bile gereksinim duyulmadı. Çünkü yeni Ford Puma ve yenilenen özellikleriyle Escape, kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir deneyim vadediyor. Bu yüzden tanıtım filmlerinde de abartıdan kaçınılıyor.

Lansman filmleri, dışarıda bir aile günü geçirmek için rüzgârlı bir plajda Escape ve şık bir şehir manzarasında Puma görünümü ile başlıyor. Ancak film ilerledikçe, bu sahnelerin bazı gereksiz reklam hilelerinin sonucu olduğu ortaya çıkıyor. Manzaralar yeşil bir arka plana ve ekip üyeleri 3D görünüm sunan yeşil adamlara dönüşüyor. Filmde, çevre ve reklam hileleri olmadan da araçların mükemmel özelliklerinin öne çıkacağına odaklanılıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Ford Avustralya
  • Ajans: BBDO Avustralya
  • Yapım Şirketi: Scoundrel
  • Yönetmen: Tim Bullock
  • Post Prodüksiyon: Alt.VFX
  • Müzik: Rumble Studios