Ikea ve Lego’nun Bygglek Koleksiyonu: Eğlence, Yaratıcılık ve Kullanışlılık Sunuyor

İsveçli hazır mobilya şirketi Ikea ve Danimarkalı oyuncak üreticisi Lego, şaşırtıcı ama çok uyumlu bir iş birliği için bir araya geldi. Ortaklık, Ikea’nın eğlenceli depolama ürünleri ve Lego’nun çocuklar/ebeveynler için yaratıcı çözümler üretmesiyle Bygglek koleksiyonuna ilham verdi.

15
Ikea ve Lego’nun Bygglek Koleksiyonu

Bygglek, aslında devasa Lego parçalarına benzeyen üç beyaz saklama kutusundan oluşuyor. Kapaklar ve kutunun yan tarafındaki girintiler, çeşitli Lego parçalarıyla uyumlu olacak şekilde dizayn edildi. Tüm bunlar çocukların yaratıcı olmalarını teşvik etmenin harika bir yolu. Standart Lego geleneğine göre kutular kule şeklinde istiflenebilir ve inşa edilebilir. Çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Ikea, kutunun süslenebilmesi için farklı renk ve konseptlerde 201 parçalık bir mini figür koleksiyonu oluşturdu.

One story away campaign photos

Sonuç olarak, kutular bir depolama çözümünden oyun alanına dönüşebilme özelliğine sahip. Ayrıca, mini figürler kutunun iç alanına da uyumlu olduğundan, Bygglek koleksiyonu çocuklar için iyi bir oyun seçeneği olarak öne çıkıyor. Ikea tasarımcısı Andreas Fredriksson, kutuların keşfetmeye, denemeye ve hayal etmeye izin verdiğini söylüyor. Yetişkinler açısından Bygglek koleksiyonu ise tam anlamıyla dağınıklığı ortadan kaldıran ve iç mekânda modern bir görünüm sunan ürünlerden oluşuyor.

Fotoğraf: designweek