Intel Yeni Logosuyla Çağa Ayak Uyduruyor

Intel, 2006 yılından bu yana ilk kez logo değişikliğine gitti ve markasını modernize etmeyi amaçlayan yeni bir logo seçti. Son zamanlarda pek çok markanın yaptığı gibi, Intel de tasarımda basitliği tercih etti.

8
intel yeni logo

Intel, logosunu hem yeni hem de tanıdık bir şekilde oluşturmayı amaçlamış. Dairesel girdaplardan kurtulan marka logosu, ayrıştırılmış bir kelime sembolüyle yeniden doğuyor. 51 yıllık geçmişinde logosunu yalnızca 3 kez değiştiren firma, son değişikliği ile isminden söz ettiriyor. Marka yetkililerine göre geleceği şekillendirmek, geçmişi onurlandırmaktan geçiyor. Bu nedenle Intel logosu, 1968-2006 yıllarındaki sembole benzer bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Daha önceden ‘’e’’ harfi alçaltılmış şekilde dizayn edilmişti, ilerleyen yıllarda “i” ile “l” harflerinin bir dairede birleştirildiğini biliyoruz.

Şimdi ise daha minimal bir logo tasarımı Intel’i sembolize ediyor. Daha basit ve daha pürüzsüz bir yazı tipi, dairesel logonun yerini aldı. Renk paleti yine mavi tonlarında, fakat daha parlak bir renk görünümü sunuyor. Yan yana yerleştirilmiş muhteşem bir mavi tonlaması ile logonun genişletilmiş varyantları bulunuyor.

Görsel: Youtube, Intel Newsroom