Komşuların Günlük Yaşamlarını Anlatan İlgi Çekici Bir Animasyon

Fransız animatör, kısa filminde kelebek etkisini bir anlatım aracı olarak kullanıyor ve güzellik ile dramayı aynı anda sunuyor.

24

Fransız film yapımcısı Leon Moh-Cah, kısa süre önce animasyon bölümündeki yüksek lisansını tamamlandı. Şimdi tamamen online olarak yayınlanan Nivuniconnu isimli animasyon filmiyle isminden söz ettiriyor. Filmde, hemen herkes için geçerli olan bir bina yaşamı ve komşular arasındaki ilişkilere odaklanıyor. Leon Moh-Cah, pencereleri hayatın küçük parçası olarak görüyor ve yeni animasyon filminin de bu fikirden beslendiğini açıklıyor. Ona göre her pencere özel bir hayatın ifşasıdır. Çünkü insanlar olarak bu pencereler ile sınırlıyız ve geri kalanını hayal etmekte özgürüz.

Moh-Cah, genelde günlük hayatı çiziyor ve gördüklerini çizgi romanlara dönüştürüyor. Tasarımcı, kırmızı, krem ve siyahtan oluşan bir palette, çizimlerini After Effects ile TV Paint’te canlandırdı. Bununla birlikte çok fazla çizgi, ayrıntı ve renkten kaçınmayı tercih etti. Oldukça minimalist bir tarzı olan Moh-Cah, anlaşılması kolay olan görüntüler sunmayı seviyor.

Nivuniconnu ile Moh-Cah, parçası olduğumuz evlerde, apartman dairelerinde ve topluluklarda var olan birçok farklı yaşam ve dünyevi gerçek güzelliğin olduğunu fark ettirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: Creativereview