LG’nin Devrim Yaratan Yeni Ürünü: Giyilebilir Hava Temizleyici Maske

PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici ürününü tanıtan LG Electronics, sağlık önlemlerini alırken nefes almayı zahmetsiz hale getirmeyi amaçlıyor. Temiz hava çözümlerinde lider isimlerden biri olan LG, teknoloji ürünlerinde yepyeni bir kategorinin yaratılmasını sağladı.

17
Giyilebilir Hava Temizleyici Maske

LG PuriCare Giyilebilir Hava Temizleyici, piyasada bulunan maskelerin kalitesinde tutarsızlık olması ve bu maskelerin yetersiz kalması gibi problemlere yenilikçi bir çözüm üretti. Cihaz, markanın ev hava temizleyici ürünlerinde kullanılan filtrelere benzer iki adet H13 HEPA filtresi barındırıyor. Bu yüksek performanslı değiştirilebilir filtreler, iç ve dış mekanlarda taze, temiz ve hijyenik hava sağlanmasına olanak tanıyor. Çift fanı ve patentli solunum sensörü ile LG’nin giyilebilir hava temizleyici maskesi, kullanıcıların filtrelenmiş havayı almalarına izin veriyor. Cihazın sensörü, nefes alma döngüsünü algıladığı için fan hızını da buna göre ayarlayacak. Fanlar, nefes almayı kolaylaştırmak amacıyla hava girişi sırasında kendiliğinden hızlanır ve nefes verirken de direnci azaltmak için yavaşlamaya başlayacak.

One story away campaign photos

Kapsamlı yüz şekli analizine dayalı olarak ergonomik bir tasarımı bulunan maske, çene ve burun bölgesinden hava sızıntısını minimuma indirmek için kullanıcının yüzüne tam olarak oturuyor. Maskenin tasarımı aynı zamanda üniteyi saatlerce rahat bir şekilde kullanmak için özel olarak geliştirilmiş. Verimli ve hafif olması, düşük modda sekiz saate ve yüksek modda iki saate kadar kullanım imkânı tanıması da cihazın öne çıkan diğer özellikleri arasında yer alıyor.

LG’nin yenilikçi hava maskesi, hijyenik bir kullanım sunmak için özel bir çantayla beraber geliyor. Zararlı mikropları öldüren UV-LED ışıklarla donatılan maske, şarj edilebilir bir yapıya sahip. Filtreden kulak kayışına kadar cihazın her bir bileşeni değiştirilebilir ve geri dönüştürülebilir olduğundan, ürün çevreye duyarlılığıyla da dikkat çekiyor.

Fotoğraf: designweek