Maserati Yeni Logosuyla Modern Çağa Ayak Uyduruyor

İtalyan otomobil şirketi, logosunu değiştirme kararı aldı ve yepyeni bir kimliğe büründü. Markanın daha çağdaş tasarıma sahip logosu, zarif ve büyüleyici bir görünüm sunuyor. Yenilenen kimliğin, Maserati’nin geçmişini koruduğu ve daha şık grafiklere sahip olduğu gözlerden kaçmıyor.

5

Maserati, son dönemini temsil edecek logosunun yeni bir versiyonunu tanıttı. Güncellenen marka kimliği, logonun yeni bir dizaynını, araç üstü rozetleri ve marka ismini içeriyor. Modena kentinde gerçekleşen MC20 dijital lansmanında, yeni logo tasarımları da tanıtıldı. Şirketin tasarım merkezi olan Maserati Centro Stile, yeni marka görüntüsünün yaratıcısı olarak isminden söz ettiriyor.

Maserati’nin rozetindeki en dikkat çekici değişikliklerden biri, daha basit bir renk paletine geçilmiş olması. Önceki tasarımda yer alan kırmızı renk kaldırıldı, rozet yalnızca beyaz ve lacivert renklerini barındırıyor. Trident sembolü daha anlamlı olacak şekilde değiştirildi. Yandaki oklar, daha fazla denge ve devamlılık anlamı oluşturmak amacıyla yuvarlatılmış durumda. Yetkililer, üç dişli mızrak ile arka plan arasındaki mesafenin dinamik bir etki yaratması için değiştirildiğini söylüyor. Ayrıca Trident logosu esas olarak şirketin kurucusu Mario Maserati tarafından tasarlandı. Kendisi, Bologna’daki Neptün çeşmesinden esinlenmiştir ve deniz tanrısının gücüne bir gönderme söz konusudur.

One story away campaign photos

One story away campaign photos

Direksiyon simidi, sütunlar, tekerlek kapakları ve ön ızgara dahil olmak üzere aracın her bir bölümünde bulunan logolar,yeni bir görünüm kazandı. Trident logosu ve aracın arkasındaki Maserati yazısı, artık parlak krom kaplama yerine saten bir yüzeye sahip. Tasarımcılar, bunun yüksek teknoloji etkisi uyandıracağını umuyor. Sütun rozeti eskiden bir ovalin içinde duruyordu, ancak basitleştirmeyle birlikte oval tasarım kaldırıldı. Maserati yazı tipi ise daha basit ve modern olacak şekilde yenilendi.

Fotoğraf: designweek