Maske Takmıyorsan, Bunu da Yapabilirsin

Havas Johannesburg, pandemi kurallarının önemine dikkat çekiyor. Corona Awareness kampanyası, maske takmanın ve kişisel hijyen kurallarına uymanın neden önemli olduğunu farklı bir açıdan ele alıyor.

13
Maske takmıyorsan bunu da yapabilirsin

Salgının ilk zamanlarından bu yana maske kullanımının virüsün bulaşma ihtimalini minimuma indirdiği söyleniyor. Aylardır maskenin gerekliliğine dair çeşitli logolar, video içerikler ve illüstrasyonlar yapıldı. Hemen her ülke maske kullanımını bazı alanlarda zorunlu hale getirdi. Fakat bunlara rağmen uyarıları dikkate almayan çok sayıda insan var.

Havas Johannesburg, elleri yıkamanın ve maske kullanımının neden önemli olduğunu Corona Awereness kampanyasıyla etkileyici şekilde anlatıyor. Asansör tuşlarına bastıktan ya da ATM’de işlem yaptıktan sonra ellerimiz ne derece temiz kalıyor? Peki, dezenfeksiyon işlemini yeterince yapıyor muyuz? Kapalı ortamlarda maskesiz kalmak ne kadar riskli? Spitfire Films imzası taşıyan reklam filmleri, tüm bunlara ve daha fazlasına yanıt veriyor. Reklamların en dikkat çeken yanı ise çekimlerde dil kullanılıyor olması.

Kaynak: Instagram – Spitfire.tv