Netflix’in Global Kampanyası: Bir Hikaye Uzakta

Netflix, 27 ülkede "Bir Hikaye Uzakta" (One Story Away) sloganıyla yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklam kampanyasının çıkış noktası ise "Her hikaye bir yolculuktur. Ve ne kadar çok izlerseniz, o kadar çok görürsünüz, biz sadece bir hikaye uzaktayız."

38
netflix bir hikaye uzakta reklam kampanyası görseli

Netflix yaklaşık bir yıl önce üzerinde çalışmaya başladığı kampanyayı global bir reklam filmi ile devam ettirdi. Hikaye anlatımının gücüne vurgu yapılan filmde, ses getiren dizi ve filmlerinin sahnelerinde bize Netflix oynatma barı eşlik ediyor. Kendi mecrasının; hikayelerdeki deneyimleri, farklı hisleri bize nasıl aktardığını yaratıcı bir şekilde vurguluyor ve tüm bunlara yalnızca bir hikaye mesafede olduğumuzu gösteriyor. Reklam kampanyası televizyon, radyo, basılı, dijital ve açık hava mecralarında 27 farklı ülkede boy gösterecek.

Netflix marka başkan yardımcısı Eric Pallotta blog yazısında “Stranger Things’i ilk izlediğimde, bana bir çocuk olmanın, en yakın arkadaşlarımla bisiklete binmenin ve bodrumda video oyunları oynamanın nasıl hissettirdiğini hatırlattı. The Irishman’i izlemek bana ve erkek kardeşime yıllar boyunca en sevdiğimiz mafya filmlerini tekrar ziyaret etmemiz için ilham verdi.” şeklinde ifadelerde bulunuyor. “İzlediğimiz TV şovları ve filmler her türlü duyguyu ortaya çıkardı. Birkaç yıl önce koridordaki bir meslektaşımdan ‘Sadece bir hikaye uzaktayız’ cümlesini duydum ve bu o zamandan beri kafamda takılıp kaldı.”

One story away campaign photos

Çünkü sonunda, yalnızca bir hikaye uzaktayız.

“İşte buradasın, başlangıçta. Bilinmezliğe ilk adımın. Belki de odadaki en güçlü kişi olmanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsun, ya da gezegen üzerinde en çok aranan. Bir takımın lideri olmanın ne fedakarlıklar gerektirdiğini…” metniyle başlayan reklam filmi, bize hikaye anlatımının gücünü farklı dizilerinin bizde uyandırdığı hisler üzerinden anlatıyor.

KÜNYE

  • Marka: Netflix
  • Reklam: AKQA
  • Prodüksiyon: Stink