‘URUZ: Er Kişinin Geri Dönüşü’ Oyun Tutkunlarıyla Buluştu

Oyun dünyasında Orta Asya Türk kültürünün maceralı ve aksiyon dolu öğeleriyle işlendiği yapım, merakla bekleniyordu. Dede Korkut Hikayeleri ile beslenen "URUZ: Er Kişinin Geri Dönüşü" Türk mitolojisine odaklanıyor.

18
URUZ: Er Kişinin Geri Dönüşü

URUZ: Return of the Er Kishi isimli bu destansı oyun, Kazan Bey’in oğlu olan Uruz’un kaçırılma hikayesine yoğunlaşıyor. Hikâyeye göre, tutsak edilen Uruz’u annesi Burla Hatun ve kırk yiğit kız kurtarıyor. Berzah Games imzası taşıyan bu özel yapım, tam anlamıyla beklentileri karşılayan bir indie oyunu olarak dikkat çekiyor. Piksel platform tarzından grafik çözümlerine ve iki boyutlu aksiyona kadar her açıdan büyüleyici özellikler barındırıyor. URUZ: Er Kişinin Geri Dönüşü oyununun senaryosu Gökhan Yücel tarafından yazıldı, yapımcısı ise Ali Can Meydan.

Orta Asya Türk Mitolojisinden Oyun Dünyasına

Ortalama dört senelik bir çalışmayla yaratılan oyun, Orta Asya dönemindeki Türk kültürünü hissettiriyor. Kahramanların öykülerinden müziğe kadar her bir ayrıntıda Orta Asya Türklerinin yaşam tarzına ayna tutuluyor. URUZ: Er Kişinin Geri Dönüşü, kısa film gibi başlıyor ve o andan itibaren oyuncuyu etkisi altına almayı başarıyor. Orta Asya’nın gizemli dünyasında var olan oyun karakterlerinin serüven dolu yolculukları deneyimleniyor.

2 Ekim’den bu yana Steam üzerinden satışa sunulan oyun, olumlu geribildirimler alıyor. Gerek müzik teması ve tasarımı, gerekse epik öğeler barındırması Uruz: Er Kişinin Geri Dönüşü oyununu daha da etkileyici kılıyor.

Kaynak: Berzah Games